Вы здесь

Реалізація проекту «Розвиток громад в Україні шляхом упровадження програми «Школа як осередок розвитку громади» громадсько-активними школами Рівненської області

Printer-friendly versionPDF version

25 листопада 2015 року в Заборольській ЗОШ І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради в рамках реалізації проекту«Розвиток громад в Україні шляхом упровадження програми «Школа як осередок розвитку громади»Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» між учасниками проекту відбувся круглий стіл із теми «Реалізація шкільного проекту «Створення центру інформаційно-комунікаційних технологій для інтеграції у європейський освітній простір».

Метою зустрічі було знайомство із Заборольською ЗОШ І – ІІІ ступенів Рівненської районної ради, яка працює за моделлю  громадсько активної школи; виконанням заходів проекту; вирішенням питання оновлення змісту, форм і методів організації навчально-виховного процесу;забезпеченням матеріально-технічного оснащення навчального закладу;розширенням можливостей інформаційного характеру для всіх зацікавлених сторін, в тому числі мешканців села та молоді;висвітленням в засобах масової інформації результатів реалізації проекту.

В робочій зустрічі  участь взяли: Климко Лариси Василівни, методист кабінету координації методичної роботи та управління навчальними закладами обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, координатор ВФ «Крок за кроком» в Рівненській області; Мельнікова Наталія Леонідівна,завідувач комунальної установи «Дубенський районний методичний кабінет при відділі освіти Дубенської районної державної адміністрації» Дубенської районної ради; Мельничук Лідія Степанівна, завідувач комунальної науково-методичної установи «Березнівський районний методичний кабінет» Березнівської районної ради; Капустіна Наталія Дмитрівна,завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації; а також по чотири представники відКам'янської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Березнівської районної ради;Сатиївської загальноосвітньої школи І  –  ІІІ ступенів Дубенської районної ради; Заборольської загальноосвітньої школи І   – ІІІ ступенів та Оржівського навчально-виховного комплексу «школа-колегіум» Рівненської районної ради.

Робоча зустріч розпочалася з вітального слова методиста кабінету координації методичної роботи та управління навчальними закладами обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, координатора ВФ «Крок за кроком» в Рівненській області Климко Лариси Василівни, яка акцентувала увагу на технології управління громадсько-активною школою.

Про  освітній простір Рівненського району та пріорітетні напрями розвитку галузі розповів начальник відділу освіти Рівненської райдержадміністрації Набочук Олександр Юрійович.

Завідувач методичного кабінету відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації Капустіна Наталія Дмитрівна окреслила реальні можливості для розширення громадсько-активних шкіл в районі.

У ході роботи учасники ознайомилися з матеріально-технічною базою навчального закладу. Директор Заборольської ЗОШ І – ІІІ ступенів Рівненської районної ради Горецька Оксана Степанівна презентувала навчальний заклад як громадсько-активну школу та реалізований шкільний проект «Створення центру інформаційно-комунікаційних технологій для інтеграції у європейський освітній простір». Керівник навчального закладу розповіла  про шляхи налагодження партнерства між школою і громадою.

Депутат Рівненської районної ради Марчук Алла Всеволодівна акцентувала увагу на тому, як партнерство громади і школи  забезпечує шлях до розвитку громадянського суспільства в Україні.

Секретар сільської ради села Забороль Рівненського району Загиней Тетяна Володимирівна представила успішну практику діяльності Заборольської громадсько-активної школи, її проектну діяльність як центр розвитку місцевої громади.

Можливості залучення додаткових коштів у діяльність навчального закладу презентував  голова Піклувальної ради Заборольської ЗОШ І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради  Купець Сергій Іванович

В підсумку обговорили актуальні  аспекти науково-методичного супроводу діяльності й розвитку громадсько-активних шкіл та можливості для розширення їх освітнього простору; виокремили шляхи налагодження партнерства між школою та громадою;акцентували увагу на забезпеченні державно-громадського управління в навчальних закладах.

Підсумки та результати робочої  зустрічі будуть враховані для подальшого розвитку та забезпечення життєздатності Програми «Школа як осередок розвитку громади» шляхом об’єднання ресурсів із програмами розвитку освіти на місцевому рівні як ключовий елемент розвитку місцевих громад.

Програма

Регіональний координатор ВФ
«Крок за кроком» в Рівненській області
Климко Л. В.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer