Вы здесь

Комунальний заклад освіти «Фінансово – економічний ліцей» Дніпропетровської міської ради

Printer-friendly versionPDF version
Директор: 
Новохатна Дарія Анатоліївна
Координатор ОАШ: 
Срібненко Олена Олегівна
Адрес: 
49125, м.Дніпропетровськ, вул.Вітчизняна ,93
Телефон: 
(056)789 – 50 – 85
Факс: 
(056)789 – 50 – 85
Email: 
Fellow2005@i.ua
Веб-сайт: 
fel.dp.ua
Информация: 
Комунальний заклад освіти «Фінансово-економічний ліцей» Дніпропетровської міської ради засновано 01.09.2005 року. Структура ліцею, де навчається 240 учнів, має два ступеня: ІІ ступень (8-9 класи) - допрофільні, ІІІ ступень (10-11 класи) - профільні. Напрямок профілізації: суспільно-гуманітарний, профіль навчання: економічний. Інноваційна діяльність ліцею проявляється в тому, що в ньому дістала подальшого розвитку Концепція профільної освіти, вдосконалено підходи до планування навчально-виховної роботи, організації науково-дослідницької діяльності, розроблено модель випускника, обґрунтовано і реалізовано модель підготовки старшокласників до фінансової діяльності «Середовище профільної ліцейської освіти». Кожен випускник стає студентом престижного вищого навчального закладу. У ліцеї ведеться експериментальна робота за темами «Створення педагогічних та соціально-психологічних умов для економічної освіти ліцеїстів в системі реалізації принципів сталого розвитку», «Формування інноваційної культури ліцеїстів в умовах випереджаючої освіти для сталого розвитку». Навчальний заклад є учасником Національного проекту «Відкритий світ». Інноваційні засади навчально-виховної роботи втілює педагогічний колектив у складі 24 вчителів ліцею та викладачів ДДФА; з них: 3 - кандидати наук, 14 - вчителі-методисти, 3 - Відмінники освіти України. Чотири вчителя стали переможцями різних етапів Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року». Директор ліцею є дипломантом конкурсу «100 кращих лідерів освіти Дніпропетровщини». Колектив однодумців активно працює над поширенням передового педагогічного досвіду. Вчителями ліцею випущено 24 методичних посібника, які презентувались на обласних виставках «Педагогічні здобутки Дніпропетровщини», Всеукраїнській виставці «Інноватика в сучасній освіті» (відзначені срібною медаллю). Ліцей взяв активну участь у Всеукраїнських науково-практичних конференціях «Гімназії та ліцеї міста Дніпропетровська як моделі Школи майбутнього», «Випереджаюча освіта для сталого розвитку як практично-зорієнтована модель реформування галузі в регіоні», «Креативна освіта як умова розвитку творчої особистості». На базі ліцею систематично проводяться семінари для вчителів міста та слухачів курсів підвищення кваліфікації ДОІППО. У ліцеї успішно діє державно-громадське управління, завдяки якому зміцнюється матеріально-технічна база. Оформлена музейна експозиція «Грошова одиниця України», «Водно-інформаційний центр». П`ять з одинадцяти навчальних кабінетів, бібліотека та їдальня є переможцями міських та обласних конкурсів-оглядів. Всі кабінети комп`ютеризовані, оснащені інтерактивними дошками, плазменними екранами, забезпечені доступом до Інтернету, що дозволяє ефективно працювати в Єдиному інформаційному середовищі.
Количество учеников: 
240
Тип громади: 
Водно-інформаційний центр м. Києва; обласний еколого-натуралістичний центр; міський водоканал; підприємства-виробники мінеральної питної води; батьківська громадськість.
Философия: 
Загальноосвітньому навчальному закладу відводиться провідна і найважливіша роль в екологічній освіті та вихованні учнівської молоді. Мета освіти – формування особистості з новим, екоцентричним типом мислення й свідомості, високим ступенем екологічної культури. Завдання: сформувати систему знань, поглядів і переконань учнів, які забезпечуватимуть громадську відповідальність за стан навколишнього середовища, як основу існування держави, готовність його поліпшувати шляхом прийняття необхідних екологічно грамотних рішень на основі нового стилю мислення і життя у злагоді з природою. Ефективним засобом формування екологічної культури є екологізація освіти, яка передбачає включення екологічних аспектів, що пов’язані з основним матеріалом, до складу практично всіх навчальних дисциплін. Поряд з екологізацією освіти запроваджуються курси екологічного спрямування за вибором, проводиться науково-дослідницька та гурткова робота. Водно-інформаційний центр призваний поєднати урочну та позаурочну діяльність з питання екологічного стану водних ресурсів Дніпропетровщини, забезпечити практичну участь у вирішенні екологічних проблем на повсякденно-побутовому рівні.
Проекты: 

Інформація про проект

  1. Назва:  «Водно-інформаційний центр»
  2. Мета: створення водно-інформаційного центру
  3. Тематичний напрям: екологічний

 4. Основні питання, які порушує проект:

- формування соціально відповідальної поведінки молоді стосовно навколишнього середовища та водозбереження, а також розвиток почуття персональної відповідальності та піклування про природу та водні ресурси;

- залучення учнів до вдосконалення практичних умінь екологічного спрямування, основою якого є творче використання здобутих теоретичних знань у повсякденному житті;

- поєднання  навчальної та дослідницької діяльності учнів з  практичною природоохоронною роботою у довкіллі;

- співпраця дітей і їх батьків, громадських природоохоронних організацій у вирішенні екологічних проблем на локальному рівні.

5. Перспективи розвитку:

ü  Основні результати впровадження проекту в практику роботи:

- високий рівень екологічної компетентності учнів;

- втілення екологічних переконань в практику повсякденного життя;

- розуміння власної причетності учнів до вирішення екологічних проблем;

- екологічно безпечна поведінка;

- безперервне екологічне виховання.

ü  Пропозиції щодо розповсюдження інноваційного досвіду:

-          проведення екскурсій для учнів навчальних закладів;

-          проведення семінарів для вчителів хімії, біології, екології;

-          використання матеріалів центру в процесі науково-дослідницької діяльності

6. Виконавці  (кількість та категорія): учні 8 – 11 класів, 15 чол.

7. Терміни реалізації:

 01.01.2011 – 22.03.2012

22.03.2012 – урочисте відкриття водно-інформаційного центру, присвячене Всесвітньому Дню води.

Фотография: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer