Вы здесь

Богодухівська гімназія №1 Богодухівської районної ради Харківської області

Printer-friendly versionPDF version
Область: 
Директор: 
Михасюк Оксана Костянтинівна
Координатор ОАШ: 
Віннікова Тетяна Леонідівна
Адрес: 
62103, м. Богодухів, Харківської області, площа Каразіна, 14
Телефон: 
(05758) 3-31-95, (05758) 3-30-86
Факс: 
(05758) 3-31-95
Email: 
bgim1@ukr.net
Веб-сайт: 
http://b-g.org.ua
Информация: 
Початок діяльності Богодухівської гімназії №1 був покладений відкриттям у 1965 році Богодухівської середньої школи №1. З 1975 року заклад входить до системи Асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні. Щорічно гімназисти беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях учнів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Цілеспрямована успішна діяльність навчального закладу забезпечила високу оцінку роботи гімназії Міністерством освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України на V Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2014», де школа нагороджена Дипломом та Бронзовою медаллю у номінації «Педагогічна майстерність – домінанта професійної дії вчителя, викладача» за презентацію досягнень та впровадження педагогічних інноваційній у національний освітній простір на тему: «Організація дослідницько-екпериментальної діяльності як складова системи підвищення професійної майстерності педагога». Сталий розвиток закладу, створення ефективної моделі функціонування гімназії забезпечили результативну участь у VII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2016», у номінації «Інновації закладів освіти у роботі з молоддю в позанавчальний час» Богодухівську гімназію №1 було відзначено Дипломом і Срібною медаллю за представлення узагальненого досвіду роботи «Реалізація Програми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в Богодухівській гімназії №1». Результатом системної інноваційної роботи колективу є участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних конкурсах, фестивалях, виставках педагогічного спрямування. Зокрема, презентація досвіду роботи на обласних тематичних відкритих виставках ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини XXI століття» з такими результатами: 2013 рік – Диплом II ступеня, 2014 рік - Диплом I ступеня, 2016 рік - Диплом I ступеня. Відповідно до наказу Департаменту науки і освіти ХОДА від 22.11.2013 №750 гімназії надано статус експериментального закладу регіонального рівня з питань впровадження природовідповідної (ноосферної) освіти та екологічної безпеки. З 2016 року представники колективу гімназії беруть участь у роботі тимчасового творчого колективу педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів – громадсько-активних шкіл (ГАШ) за темою: «Упровадження міжнародних стандартів громадсько-активних шкіл (ГАШ) у навчальних закладах Харківської області», організованого КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».
Количество учеников: 
474
Тип громади: 
місто
Философия: 
Діяльність педагогічного колективу спрямована на втілення педагогічних інновацій у навчально-виховний процес закладу, що передбачає широке впровадження соціальних проектів у практику роботи школи. У процесі чого відбувається виховання у школярів суспільної громадської активності та відчуття відповідальності. Участь у проектах громадсько-активних шкіл сприяють реалізації методів та технологій суспільно-політичної активності учасників навчально-виховного процесу, дають їм навики участі у громадському житті через набуття практичного досвіду співпраці із місцевою громадою та владними структурами. Для ефективної організації діяльності гімназії як громадсько-активної педагогічним колективом були визначені основні напрямки роботи з учнями щодо формування свідомого громадянина-патріота Української держави, активного провідника національної ідеї, представника української національної еліти, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних цінностей. Проявом стійкої громадянської позиції гімназистів є активна участь у волонтерському русі, співпраця з місцевими волонтерськими організаціями. З метою розвитку соціальної активності учнів, формування управлінських та комунікативних навичок, самореалізації школярів у гімназії дієвим є учнівське самоврядування. Важливим фактором розвитку навчального закладу є запровадження методу проектів та колективних творчих справ, використання елементів сімейної та народної педагогіки, участь у благодійних, екологічних, національно-патріотичних, громадських проектах, акціях, заходах.
Проекты: 

Одним з найбільш ефективних чинників організації виховної роботи у Богодухівській гімназії №1 є використання методу проектів. Результатами досліджень виступають колективні надбанням усіх учасників процесу. Виходячи з цього, в гімназії створена структура виховної роботи засобами проектної діяльності.
Учні початкових класів працюють над проектом «Я і моя родина», середньої школи – «Я й історія школи», старшокласники – «Я і видатні люди Богодухівщини», волонтерський проект «Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом», екологічні проекти «Школа бережливого та раціонального ставлення до води», «Екополітика – почнемо із себе».

Фотография: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer